Apartamenty w obiektach hotelowych. Czy inwestować?

W ostatnim czasie coraz chętniej lokujemy nasz kapitał w nieruchomościach. Zakup mieszkania, czy idąc dalej apartamentu przeznaczonego pod wynajem, nie powinien już dziwić. Taka inwestycja może sama na siebie zarabiać. Co i gdzie kupić aby zarobić? W niepewnych gospodarczo czasach, dobrym pomysłem są stabilne lokaty kapitału, zapewniające w miarę przewidywalne dochody. Przykładem są lokale, typu apartamenty, znajdujące się w obiektach hotelowych. Koncepcja tego rozwiązania jest oparta o zasadę zgodnie, z którą inwestorzy nie muszą kupować całego hotelu, ale tylko pojedyncze jego pokoje.

 Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które marzą o drugim mieszkaniu w miejscowości wypoczynkowej. Wybór takiej opcji pozwala im spędzać urlop przez określoną liczbę dni we własnym lokalu, a jednocześnie przez większą część roku zarabiać na jego najmie. Obecnie mamy możliwość inwestowania w licznych kurortach naszego Kraju, gdzie systematycznie zwiększa się liczba nowopowstałych aparthoteli.

Ważnym wyznacznikiem opłacalności inwestycji w aparthotelu jest odpowiednia lokalizacja. To podstawowy parametr, który należy uwzględnić w kalkulacji opłacalności inwestycji. Warto wybrać taką, do której ciągną letnicy nie tylko z kraju, ale też z zagranicy. Zgodnie z danymi GUS, w 2011 roku w przypadku lokalizacji wakacyjnych największym wzięciem cieszył się powiat kołobrzeski, gdzie udzielono 3,45 mln noclegów (Kołobrzeg, Ustronie Morskie). Warto też zadbać o to, żeby dana miejscowość nie przestawała tętnić życiem poza sezonem. Częściowo pomóc w tym może zaplecze uzdrowiskowe i atrakcje turystyczne, jednak ważniejsza może okazać się infrastruktura samego obiektu. Sale konferencyjne i SPA mogą generować nie tylko dodatkowe przychody z tytułu świadczenia usług ale także wyższe obłożenie poza sezonem.
 
Przez pierwsze kilka lat właściciel lokalu mieszczącego się w obiekcie hotelowym osiąga zagwarantowany, stały dochód. Zapewniona początkowa stopa zwrotu zwykle znajduje się w przedziale od 5% do 10% w skali roku. Na przykład inwestor płacąc za nieruchomość 300 tys. zł powinien otrzymać od operatora ok. 24 tys. zł rocznie w postaci czynszów za wynajem.
    
 Zaznaczyć należy także, iż aby nasza inwestycja dobrze pracowała musimy podjąć współpracę z profesjonalną firmą, która zajmie się obsługą naszego apartamentu i zapewni całoroczną obsługę zarządzania wynajmem. Współpraca z taką firmą ma duże znaczenie dla nabywców poszczególnych lokali, mając na uwadze fakt, iż nie muszą oni poświęcać własnego czasu na zajmowanie się nieruchomością, poszukiwanie najemców, ani bieżące administrowanie.
 
Jak widać kupno nieruchomości jest dobrą i przede wszystkim bezpieczną inwestycją, jednak planowany okres jej zwrotu uzależniony jest od wiedzy na temat gdzie, jak i co kupić?

Znajdź nieruchomość

pierwotny wtórny

Newsletter

podaj swój adres email, aby otrzymywać informacje o nowych ofertach

sprzedaj swoją nieruchomośc

Kontakt

601 696 683,
609 555 491